5 Ağustos 2022 Cuma

Ağustos Cuması

                           Ağustos bile geldi arkadaşlar. Temmuz ne zaman bitti, haziranda daha hayaller kuruyordum. Önümde upuzun tatil vardı, yapacak çok iş, gidilecek dolu yer, okunacak kitaplar, seyredilecek filmler hele ne çoktu. Elimde uzun bir liste ile vaktim oldukça çokmuş gibi geliyordu. Haziran ortasında okullar kapanınca bu zaman oldukça geniş gibi gözüküyordu. Ama şimdi bakıyorum tatilin yarısı bitti bile. Peki hayalini kurduğum işleri yapabildim mi? Hayır.. 

                     Karavanla Karaburun'a gidip geldikten sonra evin tadını çıkarayım diye fazla arkadaş, akraba ile görüşmedim. Aslında yakın arkadaşlarım okulların bitmesiyle tatile yada memleketlerine gittiler. Akrabalarımla görüşmeye niyetleniyorum ama bu sıcaklarda hiç bir yere çıkmak istemiyorum sonra da vazgeçiyorum. Evde bile zaman öyle hızlı geçiyor ki bir bakıyorum akşam olmuş. Daha fazla okumak istiyordum, daha fazla sevdiğim işleri yapmak istiyordum aslında diye günün sonunda bir tatminsizlik kalıyor elimde. 

                  Yine de öyle böyle bu hafta da geldi geçti. Bakalım neler olmuş..                 Bu hafta içinde kızımın ve dedemizin doğum günü oldu. Kızım artık 18 yaşında. Bu hafta bir çay bahçesinde garson olarak işe başladı. Orada çalışan diğer gençlerle güzel bir çalışma ortamı oluşturdu ve mutlu oldu. Üniversite için tekrar seneye girmeyi seçti. Bunun için çok kişiyle görüştük, yaşananları bol bol dinledi, aslında seneye de fazla bir farkın olmayacağını söyledi deneyimli olanlar ama gençlere artık kafasındaki bir şeyi değiştirme şansınız olmuyor. Ben de oluruna bıraktım, hayırlı olsun inşaallah bu seçimimiz dedim, demek zorunda kaldım.
Dedemizde coronayı atlatıp yoğun bakımdan çıktı ve evine geldi. 4 ağustos onun doğum günü ve bunu evinde kutlamak nasip oldu. Nerden nereye diye düşünmeden edemiyor insan. 89 Yaşına çocuk ve torunlarıyla kendi evinde girdi çok şükür.


Kuzenle geçirilen sohbetli saatler...


Bahçemde en sevdiğim saatlerde nakış, kahve, kitaplı  oturmalar..


Bu hafta Leyla İpekçi'nin keyifle okuduğum kitabı Ateş ve Bahçe..


Sabah kahvaltısı sonrasında içilen o mis gibi çaylar, okunan dergiler.. Allahım en sevdiklerimden ! Genelde saat 10 civarı oluyor bu ve balkonumun en serin saatleri. 


                     Prefabrik evimizin kurulumu oluyor ve ben her gün o sıcakta eve gidip ustaların başında durdum. Eksik malzemelerin peşinde koşturdum. İşler bitmedi tabi ki, devam ediyor..


                 Bugün cuma. Bizim kasabanın pazarı vardı. Sabah erken saatlerde gidip pazarımı yaptım. Meyveler sebzeler bol bol , öyle güzeldi ki. Yazın bu sıcaklar da hiç bir şey yenmiyor, sadece meyve falan yeniyor diyen çoğunluktan değilim. Çünkü her çeşit yemeği yaparım da yerim de. Böylesine bol çeşidin olduğu bu mevsimde lezzetleri kaçırmamaya çalışırım. Bugün de dolu sebze aldım, hiç üşenmeden yaparım her gün.
 Yeni bir hafta sonuna girerken herkese huzurlu ve mutlu anlar dilerim!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ağustos Cuması

                           Ağustos bile geldi arkadaşlar. Temmuz ne zaman bitti, haziranda daha hayaller kuruyordum. Önümde upuzun tatil var...