7 Mayıs 2011 Cumartesi

BİR SANATÇI

                  GÜLNUR  ÖZDAĞLAR...
                  Geçen gün arkadaşımdan aldığım eski dergilere  bakarken  keşfettim onu. Belki  siz  daha  önceden  biliyorsunuz bu sanatçıyı.Nasılda başarılı, nasıl yaratıcı..Negatifi  pozitife dönüştürme deniyormuş sanatına. Mimar  Gülnur Özdağlar, pet şişeleri kullanarak şık kolyeler  ve masa üstü objeleri  tasarlıyor. Pet şişeleri ısıtıp, eritip, delip yeniden forma sokuyor.
                  Seri üretilmiş ve kayıpsız dönüştürülemez bir tür çöp olan PET şişeye Gülnur’un eli dokunduktan sonra ortaya çıkan ve düşünce yoluyla atfedilen yeni ‘değer’ ile yaratılmış bu 2. hayat artık daha uzun ve çok daha itibarlı: PET mücevherler takmış şık hanımlar, PET kabuklarla bezenmiş keten örtüler, ince porselenlerle yan yana duran PET kâselerle kurulmuş ziyafet sofraları, kristal avizelerin yerini tutmaya özenen PET avizeler…
                  Daha fazla bilgi için :  gulguvenc.blogspot.com


10 yorum:

 1. Gerçekten de inanılmaz, ne yetenek...

  YanıtlaSil
 2. Buket'cim bir Çevre mühendisi olarak pet şişeden çimento için hammadde bile yapıldığını gördüm ama böyle güzel şeyler tasavvur edemezdim. Gerçekten çok inovatif, hem şık hem de geri dönüşüm dostu çok güzel... :)

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel bir buluş ,hem çöpe gitmiyor değerleniyor hem sanat eserleri ortaya çıkıyor.Söylemeseniz pet şişe olduğunu zor anlardım...

  YanıtlaSil
 4. bravo doğrusu :) gayet sevimsiz olan pet şişelere değer katılmış gerçekten

  YanıtlaSil
 5. Bayıldım ben bu sanata.. bir pet şişenin müthiş bir estetik ve zerafet kazanması inanılır gibi değil

  YanıtlaSil
 6. buket merhaba:) çok sevindim tanıştığımıza, sanırım sen benim yıllarca yaşadığım ve çok sevdiğim ilçedesin, annem de halen orada:)

  YanıtlaSil
 7. aaa gerçekten mi? buradaysa ziyarette ederim senin adına :)

  YanıtlaSil
 8. annem defneye bakıyor h. içi bizde h.sonu orada biz de izmitteyiz, görüşürüz umarım ben çok severim k.seli

  YanıtlaSil

Tasarım:Sawako Kuronuma