16 Haziran 2017 Cuma

Bir Cuma Yeniden

Yeniden  yaz gününde bir cuma ile bloguma geldim. Şu ramazanın nasıl ortası geldi bilmiyorum , zaman gerçekten çok hızlı geçiyor. Tüm gün oruçlu olunca yapılan faaliyetler , gezmeler de kısıtlandı tabi ki. Bu mübarek ayda zaten daha fazla şükür, ibadet, tesbih yapmak gerekli benim için. Bu güzel cuma da şükredecek dolu şey var her zaman ki gibi. En çok sağlığımız için, tüm aile birlikte olduğumuz için, kızım bir sınıfı da güzelce geçtiği için çok teşekkür ederim Allahıma..
Paylaşacaklarım bu hafta içinde olanlar değil daha uzun bir zaman dilimi içinde. Geçen haftalar da beni mutlu eden anlar. En başta sevgili Momentos bana büyük bir süpriz yaptı ve yazdığı şiir kitabını gönderdi. Zaman zaman elime alıp herhangi bir sayfayı açıp o gün çıkan şiiri okuyorum ev ahalisine. Öyle güzeller ki hepsi. Tekrar ona teşekkür ederim bu güzel hediyesi için..


Yürüyüş yaptığımız noktalardan biri de bu balıkçı barınağı. Kasabamızın biraz dışında olması ile uzun yürüyüşler yapıyoruz ya da bisikletle gidiyoruz bu renkli barınağa. Gökyüzü de böyle güzel olursa manzaramız çok güzel oluyor.                           Yolumuza harika bahçeler çıkıyor. Şükürler olsun ki cennet gibi bir yerde yaşıyorum denizi, yeşili, mavisiyle. Mevsim olarak zaten en güzel zaman. Tüm çiçekler , bitkiler coşmuş. Güllerin en güzel açtığı dönem. Tek eksik bülbüller. Çocukken balkonumuzdan bile dinlerdik seslerini. Özellikle sabahın erken saatlerinde. Ne yazık ki uzun yıllardan beri yoklar..
Deniz kenarından evime döndüğümde şükürler olsun ki bahçem de soluklanıyorum. Her çiçekle ayrı ilgileniyorum. Zambakların açma zamanı ya..Bu zambaklar ananemden yadigar bana. Teneke saksılarda yetiştirirdi, bana da bir kaç soğan vermişti. Şimdi her bahar çıkıyorlar ve ananemi anmamı sağlıyorlar.


Taşlar vazgeçilmezlerimden. Boyalı olsun olmasın bahçenin her yerindeler. Nereye gitsem taş getiriyorum, hatta arkadaşlar bile bildiklerinden benim için taş topluyorlar Türkiyenin her yerinden..


Bahçemde ki tek kiraz ağacından öyle güzel kiraz topluyorum ki şu sıralar. 


Şükürler olsun ki evime giden yolum , mahallem, sokağım böyle ...


Ve son olarak yaptığım bir işi göstermek istiyorum. Hatıralara çok önem veririm ve evimde hep yaşatmak isterim. Kayınvalidem üzerinde ipleriyle irili ufaklı bitmemiş danteller  vermişti geçen yıl. Belki sen devam edersin demişti. Bunları başlayıp bırakmış. Ama ben dantel yapmayı bilmiyorum. Elimde ki dantelleri bir kumaşa montajlama fikri oluştu. Ve çeyiz işleri yapan birine bunu yaptırdım, işte sonuç.. Ben çok beğendim..


Herkese iyi ramazanlar, mutlu haftasonları..


8 yorum:

 1. Ay daha sana yeni mi gönderdi Mimentus:))
  Cuma yazılarını özlemişim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sana çok oldu göndereli demek , ee seni çok seviyor
   biliyorum :)

   Sil
  2. Ahahahah yukarda biri şımarmış :)))

   Sil
 2. Meraba :)ya bahce cok güzel bayildim bende cok severim böyle ortamlari :)hayrli ramazanlar olsun Rabbim kabul etsin insallah. Kizinizida öpüyorum kocaman 💕😘

  YanıtlaSil
 3. What dreamy and delightful landscapes, such sweet and charming flowers from delicate poppies to robust lilies, all so pretty. Your cherries must be very tasty; how lucky to have your own tree. Congrats on your lovely lace work!

  Happy weekend,
  xx
  Poppy

  YanıtlaSil
 4. Dantel ve taşlarına bayıldım.. boyaması çok keyifli oluyor :) Sana bir şey gönderebildiğim için asıl ben çok mutlu oldum... İyi ki varsın :)

  YanıtlaSil
 5. En güzel zamanları oraların . Keyfini çıkar doyasıya. Kiraz ağacına pek bi imrendim :)bi de dantelli örtüne .

  YanıtlaSil
 6. Ne kadar güzel yerler. Ama dantellerle olan fikriniz çok hoşmuş, çok da güzel olmuş . Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :)

  YanıtlaSil

Tasarım:Sawako Kuronuma