30 Mayıs 2014 Cuma

Füssen'e Yakın Yerler

                                Füssen'e  beş  dakika yakınlıktaki  güzel  yerlerden  biri de  Hopfen  am See  ..Burayı  tesadüf sonucu , Füssen'de bir  akşam üzeri  hadi  otobüse atlayalım nereye giderse gidelim diyerek  bulduk. Otobüsten inince kendimizi  çok  güzel  bir  gölde bulduk.  Çevresi yüksek  dağlarla çevrili ,  masmavi  bir  göl  düşünün.  Göl  çevresinde küçük oteller,  lokantalar  ve  kafeler var.  Öyle sessiz  bir  yer ki ,  yanınızdakiyle  bile  konuşmaya korkuyorsunuz.  
                          Biz de  göl  çevresinde  küçük  bir  yürüyüş  yapıp  özlediğimiz  sessizliği doyasıya  yaşadık. Bisiklet yolları, camping alanları ile  ideal bir yer.                          Başka  bir  gün  yine otobüsle  bir saat  uzaklıktaki   Wieskirche’ yi  görmeye gittik. Zimmermann’ın 1754’de yaptığı bir hac kilisesi olan muhteşem Wieskirche yeşilliklerin ortasında karşımızda duruyor.Kilisenin tavanı Johann Babtist’in, İsa’yı kutsal merhamet dağıtırken gösteren, muazzam freskleri ile süslenmiş. Rokoko üslubundaki kilisenin her detayı muhteşem.
Wieskirche kilisesi harika bir kilise. Unesco tarafından Dünya mirası ilan edilen kilise dışarıdan ihtişamlı gözükse de asıl içi harika.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tasarım:Sawako Kuronuma