2 Nisan 2011 Cumartesi

İKİ KİTAP

                     Aldığım  kitaplardan   iki   tane    daha  okudum.  Ferit  Edgü'nün  bir çırpıda  okunan  kitabı  Eylülün Gölgesinde  Bir  yazdı  ...Yalnızlığın, dostluk özleminin ,iyi  insan özlemini  anlatan güzel,su  gibi akıp giden  bir kitap.
                                    
                                               
Yazacaktım, biliyorum, bir gün yazacaktım, tüm olanaklarımla ve olanaksızlıklarımla.
Ama yazabilmek için bunları aşmam gerekiyordu.
Aşamadım.
Aştığımı sandığımda yanılmış olduğumu gördüm.
Düşleyen bir yazardım. O sıralar. Düşleyen ve düzleyen.
Ancak düzenlediğinde yazan. Yazabilen.”


                                                 Eylülün Gölgesinde Bir Yazdı


                     Diğer  kitap Çöl Masalları.. Tayfun  Pirselimoğlu'nun  okuduğum  ikinci  kitabı..Yönetmen olduğu gibi ressam aynı zamanda.Zaten  kitap  kapağı  ve içindeki  resimleri yapanda  o..Zengin  hayalgücü  etkileyici  anlatımıyla birleşince ortaya çıkan güzel bir  kitap.Bence  ilk okuduğum kitap Malihulya'dan  daha  güzeldi..Biraz da  kitaptan..
                   ''Hatırlamak, bir boşluğa el sallamaktan başka nedir ki? siz ona bağırdığınızda sesiniz o boş ülkede kaybolup gider. size döndüğünü sandığınızda artık kendi sesiniz değildir. orası insanların cehennem  kardeşliğini paylaştığı bir yerdir. Lanetli anların biriktikleri bir yer. Sınırlarından geçtiğiniz anda hemen pişman olduğunuz karanlık bir ülke.''

                  ''  Allah'ım  hayat niçin hep iki seçenek ve onlardan birini rahatça seçememe güçsüzlüğü ile sınırlı?   Kaderimin her gitmek istediğim yönün tersine beni çekmeye, o yöne dönünce de gerisin geriye itiştirmesi neden? Kaderimiz konusunda bunca güçsüz olmamızın hikmeti ne?''

                                                ÇÖL MASALLARI

4 yorum:

 1. Sevgili Buket , iki kitap da ilgimi çekti.Ferit Edgü'yü severim.Diğer kitapta da resimler olması hoşuma gitti,kitapçıda bakacağım:)Teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Ferig Edgünün 3 kitabını daha almıştım.Onlarıda yakında okurum.T.Pirselimoğlunu Yeşim Ustaoğlunun eşi olarak biliyordum.Okumak lazım dedim ve 3 kitabını aldım..

  YanıtlaSil
 3. Buketcim, ne güzel 2 kitap bitirmişin. Ben iki yazarı da daha önce hiç okumadım. ikisininde notunu alıyorum. sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. zeynep, gerçekten koşturmacayla geçen günler de kitap okumak benim için bir nevi ilaç..bir de her durumda kitap okurum.ses,yer ,zaman önemli olmaz.pelin de okumayı yeni öğrendi.evde durmadan okuyan bir anne olunca o da her daim okur oldu. aslında çok merak ediyordum,kızım okumayı sevecek mi diye.galiba sevecek:))

  YanıtlaSil

Tasarım:Sawako Kuronuma